Home       Galerie      Media

 

V květnu 1984  byla skupina založena několika nadšenci ze školních lavic na ZŠ Ludovíta Štúra v Ostravě - Porubě.

Mezi zakládajícími členy byli již tehdy Petr Kuneš a Jaromír Opiela, kteří se časem stanou pomyslným jádrem kapely.

V roce 1988 se v sestavě poprvé objevuje Roman Kříbek. Svým příchodem umožňuje Jarkovi přesedlat z basy na vytouženou kytaru a současně tím spouští lavinu personálních a hudebních změn v dosavadním vývoji skupiny. Po příchodu dalšího kytaristy Jarka Pirkla skupina kompletuje první kolekci opravdu zběsilých skladeb, nazvanou "OSLAVY ZLA".

  Píše se rok 1989 a v České republice je obrovský hlad po metalových kapelách. Návštěvnost koncertů je vysoká, na kdejakou akci se lidé sjíždějí i z větších vzdáleností, desky i  demokazety se prodávají prakticky bez reklamy a ve velkém.

    V září roku 1989 se skupina náhodně setkává na společném koncertě v Ostravě s jihomoravskou smečkou TERMINATOR. Ti jsou vystoupením kapely DENET nadšeni a nabízejí svou pomoc při zajišťování dalších koncertů.

DENET na jejich pozvání přijíždí v únoru 1990 do Bzence na festival Attack of fire, po kterém následuje smršť koncertů po celé ČR, částečně díky skupině TERMINATOR a později zajišťovaných i vlastními silami.

 

Zleva: Jaroslav Pirkl, Roman Kříbek, Petr Kuneš, Jaromír Opiela

DENET zažívá explozivní nárůst popularity, ale přitom prochází i vnitřní krizí. Z kapely sám odchází kytarista Jarek Pirkl a po neuvěřitelně zpackaném vystoupení v Polsku i basák (a tehdejší křikloun) Roman Kříbek, který založil vlastní projekt CRUX.

Petr Šrámek zaplňuje prázdné místo kytaristy a Jarek Opiela se ujímá kromě druhé kytary i mikrofonu. S příchodem Radka Hložánka, jako hráče na basu, kapela natáčí v roce 1992 demo s názvem "KREV".

Radek Hložánek

Po další změně na postu baskytaristy, kdy se v kapele objevil Baron z Mohelnické formace APOSTASY, nahrává DENET v září 1993 své první CD - "TERRESTRIAL DYING". Následují další koncerty, ale v roce 1994 sestavu opouští zakládající člen - bubeník Petr Kuneš. Toho sice nahrazuje Pavel Stejskal s nímž DENET natáčí krátké demo "SATORI", ale ke vzniku dalšího repertoáru už nedojde. Jarek Opiela odjíždí vydělávat do zahraničí a DENET jako kapela přestává existovat.

   

Zleva: Petr Šrámek, Baron, Jaromír Opiela a Pavel Stejskal (Mohelnice 1994)

V roce 2000 natáčí Denet tří skladbové demo s názvem About It v sestavě: David Ševčík -bicí nástroje, Roman Papánek - basa, Jaromír Opiela - Kytara, zpěv a Petr Šrámek tentokrát jako host hraje kytaru a klávesy. (Toto demo oficiálně nevyšlo. Je ke ztažení v sekci Media)

V dubnu 2005 se dává na krátkou dobu znovu dohromady v podstatě nejstarší sestava: Kuneš - Opiela - Kříbek. A zdá se, že mají chuť udělat pořádný kravál, ovšem dlouho to nevydrží. V září 2005 ještě vystoupili před německými GRAVE DIGGER v Pardubicích. Pak až v roce 2007 kde na basu hrál opět Baron a na druhou kytaru zaskakoval Petr Háček, který se velkou měrou podílel na textech desky Terrestrial Dying. Tyto poslední dva koncerty se uskutečnily v klubech "Chlív" a "Underground aréna" v Ostravě.

V únoru 2009 se kapela dává dohromady v sestavě: Petr Šrámek - kytara, Jaromír Opiela - kytara, zpěv

Daniel Harok - basová kytara a Libor Škultéty - bicí nástroje

 Nové album se ovšem stále nedaří zrealizovat.